شهید قرآنی :محسن غرسبان روزبهانی

محسن

شهيد: محسن غرسبان روز بهاني

تاریخ تولد:1347/4/2

محل تولد:بروجرد

تاریخ شهادت:1366/1/20

محل شهادت: شلمچه

 

زندگينامه

سال هزاروسیصدوچهل ­وهفت، در شهرستان بروجرد متولدشد. نخستين فرزند خانواده بود. همين امر، موجب شده بود، همۀ بستگان، علاقۀ وافري به او داشته باشند. ابتدايي بود كه انقلاب پيروز شد. در سال­هاي اوليه انقلاب، اولين فعاليت­هاي مذهبي خود را در انجمن اسلامي مدرسه آغاز كرد. علاقه زيادي به مطالعه داشت. حدود دویست عنوان كتاب در كتابخانۀ منزل داشت كه مطالعه مي­كرد. بچه­ هاي محل به آن مراجعه كرده و كتاب دريافت مي­كردند. ايام فراغت او بيشتر، به مطالعه و ورزش ومسجدمي ­گذشت. دردورۀ راهنمايی بود كه يك بار توانست براي ديدار رزمندگان اسلام، به جبهه برود، اين موجب اشتياق و علاقۀ او براي پيوستن به صفوف رزمندگان اسلام گرديد.

او كه بيشتر از بیست بهار از عمرش نگذشته بود، سرانجام در عمليات «كربلاي هشت»، در محور شلمچه، در تاريخ بیستم فروردین هزار و سیصد و شصت­ و شش، به درجۀ رفيع شهادت نائل آمد.

وصيتنامه

از برادران عزيزانم مي­خواهم كه خود را با سلاح علم، عشق و ايمان مجهزكنند. درتهذيب نفس و جهاداكبر و جهاداصغركوشا باشند. امام و اسلام و انقلاب را ياري كنند. قرآن زياد بخوانند. در حفظ و عمل به آن بكوشند. حسين­جان! اين قلب ما، سوختۀ عشق توست. چه كنم که موقع مرگ، سر اين غلامت را به زانو بگيري و روز ورود هم شفاعتم كني؟!