مسابقات عاشورایی اتحادیه قرآنی لرستان

طرح‌های عاشورایی سلام بر خورشید و هفت شهر عشق و همچنین مسابقه «زیستن زیبا» از سوی این اتحادیه در ایام محرم اجرا می‌شود.

 

ایده‌های عاشورایی «سلام بر خورشید»، «هفت شهر عشق» از جمله طرح‌هایی است که از سوی این اتحادیه در قالب صوت، تصویر و متن برنامه‌ریزی شده است.

 با مشارکت مؤسسه فرهنگی ـ قرآنی مشکات، انوارالهدی الشتر و آموزش و پرورش شهرستان الشتر  مسابقه «زیستن زیبا» نیز در بستر فضای مجازی و با استفاده از پیام‌رسان‌های تلگرام، ایتا و اپلیکیشن شاد و اینستاگرام به نشانی zistaneziba@ اجرا می‌شود.

همراهی معاونت صداوسیمای مرکز لرستان و ادارات کل تبلیغات اسلامی و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ادر این طرح ها وجود دارد

 شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را در قالب عکس، نقاشی، خاطره‌گویی، داستان کوتاه (کمتر از دو دقیقه) و مسابقه روایت‌گری کاروان کربلا به نشانی فوق یا از طریق پیام‌رسان تلگرام و ایتا به شماره ۰۹۱۹۰۸۶۵۱۴۰ ارسال کنند.یا به آیدی zistanezibaa@  مراجعه نمایند

همچنین در راستای اجرای این طرح، محتوای صوتی از گام به گام حرکت کاروان امام حسین(ع) از مدینه تا قیام عاشورا و در امتداد آن، برگشت اسرای کربلا از شام به مدینه با استفاده از گویندگان توانمند شبکه استانی به زبان‌های لری، لکی و فارسی تهیه شده است که هر روز در کانال زیستن زیبا   zistaneziba@   بارگذاری می‌شود.

این طرح برگرفته از کتاب هفت شهر عشق دکتر خدامیان آرانی است که به دبیری هادی بلواسی، مسئول دفتر مؤسسه قرآنی مشکات الشتر و فعال فرهنگی ـ قرآنی استان در حال اجرا است.

این محتوای صوتی قرار است به زبان‌های دیگر ترکی، عربی، کردی، بختیاری و گیلکی نیز تهیه می‌شود.که در حال رایزنی پیگیری است