بیانیه اتحادیه موسسات قرآنی لرستان در محکومیت حوادث اخیر

                                          

بسم الله الرحمن الرحیم

هَاأَنتُمْ هَؤُلَاء تُدْعَوْنَ لِتُنفِقُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ فَمِنکُم مَّن یَبْخَلُ وَمَن یَبْخَلْ فَإِنَّمَا یَبْخَلُ عَن نَّفْسِهِ وَاللَّهُ الْغَنِیُّ وَأَنتُمُ الْفُقَرَاء
آری شما همان مردمید که برای انفاق در راه (تبلیغ دین) خدا دعوت می شوید باز بعضی از شما بخل می ورزند،

 و هر که بخل کند بر ضرر خود اوست و گرنه خدا (از خلق) بی نیاز است و شما فقیر و نیازمندید.
سوره محمد /38

                 دورود خدا بر امام عزیزی که راه طریقت آموخت و مسیر را برای حرکت رو به رشد جامعه بشریت هموار نمود تا درک جوانان و نوجوانان این مرز و بوم را حتی از گهواره عیسوی قال إنی عبدالله توسعه دهد و با لاله گون نمودن این مسیر فرش قرمزی را از خون خود پهن نماید تا در تمام قلّه های  علم و حقیقت جوانان ما جهان را شکافته و دُرَرِ گرانبهای خود را در بیداری اسلامی به رخ جهانیان کشانده  و  در این مسیر از ولایت پذیری و در مسیر ولی امر بودن کوتاهی نکرده و فتنه های جمل گونانه بزرگی را پشت سر گذاشته و با افتخار؛ سربلند در محضر امام زمان (عج) خویش خود را مدافع ولی و حرم و جامعه اسلامی می داند.

 خداوندا حفظ بفرما مردمانی از جنس بصیرت که خوب می دانند تولّی و تبرّی از فروع اساسی دین , همان دینی که در مسیر فطرت پاک بشری خود که همان فطرت الله اللتی فطر الناس علیها است؛ با دوستی با خدا و دشمنی با دشمنان خدا موقعیت شناس بوده و با همه ناملایمات جامعه بشری دست از حق و حقیقت که همان آرمان خواهی روز واپسین است بر نخواهند داشت و می دانند که تبعیت از رهبری و امام خویش تنها برگ برنده ای است که دشمن لحظه به لحظه برای آن برنامه شوم دارد.

 

درود بر مردمانی كه وقتی كشور اسلامی مورد تهدید دشمن است، آماده‌ی دفاع از ارزشها و میهن اسلامی و پرچم برافراشته‌ی اسلام است،  و اوست که می تواند ادعا كند كه اگر امام زمان بیاید، پشت سر آن حضرت در میدانهای خطر قدم خواهد گذاشت و این مشارکت مردم در دفاع از کیان انقلاب و از عزّت و آبرو و سربلندی کشور نعمت بزرگی است  و بزرگترین نعمت خدا وجود این نظام است و بزرگترین معروف، دفاع از این نظام است که هر دو باید پاسداشت شود و برای رفع نیاز ها و مشکلات آنها قدمی مهم برداشت تا هر دو بتوانند به عنوان عنصر موثّر , بازوان قدرتمند جامعه مهدوی باشند.

امروز که این مهم در کنار تمام ارزشها و آرمان ها قرار گرفته تیری است برای چشم استکبار که از حدقه بیرون بیاید لذا دشمن از خواسته های به حق مردم در بحث معیشت استفاده نموده و با حاشیه سازی و جو سازی نگاه منتقدانه مردم را به مباحث اقتصادی کشور در جریان دسیسه های آشفته خود قرار داده  و به عنوان مدافعان مردم , به جان و آبرو و مال مردمی که در راه این انقلاب هدیه شده است ؛ خسارت وارد و امنیت , اولین فاکتور آرامش , را تهدید نموده است . لذا دشمن بداند این مردمان شاید از وضع معیشتی گله مند باشند اما بصیرت سرلوحه کارشان است و از مسیر قانون , حق مسلّم خود را که نظام اسلامی بر اساس تدوین کتابچه قانون بشریت یعنی قرآن می باشد مطالبه خواهند نمود  و نه تنها خود را بازیگردان ابوجهل و ابولهب ها نخواهد نمود بلکه در مقابل دشمن داخلی و بیرونی براساس تبرّی از دشمن خدا ایستادگی و از این مسیر قدمی به عقب بر نخواهند گشت.

 

اما سخنی از سر دلسوزی به مسئولان که باید بدانند همیشه این ملت نیاز دارد به این که مسؤولان او پاسخگوی مسؤولیتهای بزرگ خودشان در مقابل ملت باشند و روح پرسشگری در مردم وجود داشته باشد و مسؤولان خیلی باید مراقب حرف زدن و تصمیم‌گیری خود باشند. مسؤولیت به همین علت محترم است و به همین جهت است که مردم برای مسؤول احترام قائلند؛ چون پشت سر کار و تصمیم‌گیری او دنیایی از مسؤولیت وجود دارد که او قبول می‌کند. اگر این شخص خود را مسؤول دانست، واقعا شایسته‌ی این تکریم و احترام هم هست؛ اما اگر مسؤول ندانست، همه چیز مشکل می‌شود.  و مسئولان باید بدانند مردم‌سالاری فقط این نیست که انسان تبلیغات و جنجال کند و بالاخره عده‌ای را به پای صندوق ها بکشاند و رأیی را از مردم بگیرد، بعد هم خداحافظ؛ هیچ کاری به کار مردم نداشته باشد! بعد از آن‌که این نیمه‌ی اول تحقق پیدا کرد، نوبت نیمه‌ی دوم است؛ نوبت پاسخگویی است و مردم حق دارند بعد از گذشت زمان معقولی، از مسؤولان هر یک از بخشها سؤال کنند که نتیجه‌ی کار شما چیست؟ باید خودتان را برای پاسخگویی آماده کنید باید کار را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که بتوانید محصول و نتیجه‌ی آن را به مردم نشان دهید و دلیل نقایص آن را باز گویید. مردم حسابگر و هوشیارن .

در این مجال اتحادیه موسسات و تشکل های مردمی , فرهنگی قرآن و عترت لرستان  ضمن محکوم نمودن فعالیت های ضد انسانی برخی از افرادی که از جنس مردم نیستند و بازیگردان دسیسه های نابخردانه دشمن شده اند از مردم نجیب ایران اسلامی می خواهد فرامین قرآن را نصب العین قرار داده و ضمن مطالبه گری برای بهره گیری از حق معیشت خود با محکوم نمودن دسیسه های دشمنان در مقابل این هجمه عظیم همچون گذشته ایستاده و از مسئولان امنیتی و نظامی و انتظامی خواسته تا با جدیت بیشتر در مقابل افرادی که دشمنی را برای این مردم به قیمت ارزان دسیسه کرده اند برخورد نمایند در نهایت از نمایندگان مجلس و دولت محترم می خواهیم در اولین قدم شیوه اقتصاد مقاومتی را که نگاه مقام معظم رهبری جهت مدیریت جامعه مطلوب اسلامی است  برای پویایی اقتصادی این نظام تمام و کامل اجراء نمایند و در راستای مباحث اشتغال و معیشت و سلامت و فرهنگ مردم بر اساس آموزه های دینی که حق یک شهروند جامعه اسلامی است از هیچ تلاشی فرو گذار نشوند.

 «یا مَن یَکفی مِن کُلِّ شَی‏ءٍ و لا یَکفی مِنهُ شَی‏ءٌ اِکفِنی ما أَهَمَّنی مِمّا أَنا فیهِ فَإنّی أَرجو أَن یُکفى ما هُوَ فیهِ مِنَ الغَمِّ إِن شَاءَ اللَّهُ تَعالَى»

و السلام علی من اتبع الهدی (سوره طه، آیۀ 47)
 و درود بر آن کس که از راه راست پیروی نماید.

اتحادیه تشکل ها و موسسات مردمی , فرهنگی قرآن و عترت لرستان